2016


2016 Międzynarodowy Rok Roślin Strączkowych - International Year of Pulses
Tablica astronomiczna, którą zrobił sam Kopernik - to trzeba zobaczyć!
Aleksandra Stanisławska crazynauka.pl
Jak ładować baterie, by lepiej działały - 10 naukowych porad
Piotr Stanisławski crazynauka.pl
Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie
Hydropolis, centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte we Wrocławiu w grudniu 2015. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Hydropolis jest ultranowoczesnym centrum wiedzy pełnym nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. wroclaw.pl Klikając tu: hydropolois przeniesiesz się do wodnego świata.Witaj w Hydropolis – miejscu dla spragnionych wiedzy! 
Czy wiesz, że woda pokrywa aż 70% powierzchni Ziemi? To tej substancji dedykowana jest wystawa.Przygotuj się na niezwykłą podróż i odkryj otaczający nas świat z nowej perspektywy.

Welcome to Hydropolis – a place for those thirsty for knowledge! Did you know that water covers as much as 70% of the Earth’s surface? It is the substance that the exhibition is dedicated to. Prepare for an amazing journey and take a new perspective to discover the world surrounding us. hydropolisNaukowcy z rzeszowskiej uczelni badają możliwości kolonizacji Marsa
Zespół pracowników naukowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie bada możliwości kolonizacji Marsa. Chodzi o kwestie m.in. psychologiczne, etyczne, a także dostosowania się człowieka do nowych warunków, współżycia w grupie, rywalizacji.
naukawpolsce.pap.pl
Przyroda w obiektywie pracowników PAN
W Muzeum Ziemi PAN w Warszawie przy al. Na Skarpie 27 można od 8 lipca do 28 sierpnia można obejrzeć wystawę "Nasze spotkania z przyrodą". Jak wyjaśniają pomysłodawcy ekspozycji, szansę na obcowanie z cudami natury każdy ma na wyciągnięcie ręki, nawet w tak - z pozoru - niegościnnym miejscu, jak duże miasto.
naukawpolsce.pap.pl
Psy udomowiono dwukrotnie
Aleksandra Stanisławska : Naukowcy długo spierali się o to, gdzie po raz pierwszy wilk stał się zwierzęciem towarzyszącym człowiekowi: w Azji czy w Europie. Badania genetyczne dają iście salomonową odpowiedź. crazynauka.pl
Sonda Juno zbada początki naszego świata
Po pierwsze, dokona najszybszego wejścia na orbitę planety w historii lotów kosmicznych. Po drugie, znajdzie się w odległości zaledwie 4,2 tys. km od wierzchołka jowiszowych chmur, a więc bliżej niż jakikolwiek inny statek kosmiczny. Po trzecie, Juno wykona najdokładniejsze w historii zdjęcia Jowisza, na których jeden piksel będzie odpowiadał powierzchni zaledwie 25 km kw. więcej: Aleksandra Stanisławskacrazynauka.pl
Ziemia i Księżyc widziane z sondy Juno!
Bezzałogowa sonda kosmiczna JUNO 4 lipca 2016 weszła na orbitę Jowisza, największej planety Układu Słonecznego. W trakcie 5-letniego lotu do celu Juno przesyłała na Ziemię niezwykłe zdjęcia, które możemy oglądać dzięki NASA. Tu niezwykłe zdjęcia z muzyką Vangelisa.NASA.

Earth and Moon Seen by Passing Juno Spacecraft with Music by Vangelis NASA

Jak europejskie kraje radzą sobie z niedźwiedziami
Liczebność niedźwiedzi żyjących w danym kraju nie ma wpływu ani na liczbę powodowanych przez nie szkód wśród zwierząt hodowlanych, ani wypłacanych odszkodowań. To, Jak europejskie kraje radzą sobie z niedźwiedziami, badali naukowcy z różnych krajów Europy, m.in. z Polski. naukawpolsce.pap.pl
Szkolne Obchody Światowego Dnia Środowiska
W Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, w Zakopanem
odbyły się IX Szkolne Obchody Światowego Dnia Środowiska - World Environment Day; pod egidą UNEPu wpisane w XIV Dni Zakopanego. Poniżęj relacja:
zakopane.eu

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 1 litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki lub kanalizacji jest w stanie zanieczyścić 1 milion litrów wody.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
1,023,766 unikalnych wizyt