Miliard Drzew dla Planety kwiecień 2010
Uczniowie biorący udział w realizacji Projektu ACT ECO zaprosili rodziców na wystawę „Miliard drzew dla planety”. Wystawa była otwarta 20 kwietnia 2010 roku, od godziny 14.00 do 18.00 w budynku Gimnazjum nr 2 przy ul.Sienkiewicza 27, w trakcie trwania wywiadówki śródsemestralnej.
Tytuł wystawy pochodzi od nazwy ogólnoświatowej kampanii ekologicznej, w której bierzemy udział.
Na wystawie znajdował się też dział przestrzegający przed wypalaniem traw.

Dzięki inicjatywie autora Projektu ACT ECO i uczniów biorących udział w jego realizacji i ogromnemu wsparciu Dyrektora Gimnazjum, we współpracy z Burmistrzem i Wydziałem Ochrony Środowiska Miasta Zakopanego oraz Fundacją AERIS FUTURO, dojdzie wkrótce do posadzenia ponad 3000 sadzonek drzew na terenie osiedla Zoniówka. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych nie udało się przeprowadzić tej akcji w dniach 15-16 października 2009, została przeniesiona na wiosnę 2010.
Działanie to przyniesie wymierne korzyści ekologiczne, społeczne i ekonomiczne poprzez powiększenie zadrzewionej strefy ochronnej ZUOK (Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych) Zoniówka, a tym samym zminimalizowanie oddziaływania ZUOK na lokalną społeczność. Akcja spełni także ważną rolę ochrony krajobrazu oraz wpisze się w ogólnoświatową akcję „Miliard Drzew dla Planety”.
Wystawa przygotowana została na podstawie prac uczniów, materiałów uzyskanych z publikacji popularnonaukowych. Przygotowania do wystawy wystawą koordynowały Barbara Szarota (autor Projektu ACT ECO) i Joanna Strączek ( artysta plastyk).

Wystawę przygotowali:

Magda Galica
Aneta Konior
Agnieszka Gąsienica Daniel
Natalia Gąsienica Łuszczek
Karolina Ziobrowska
Justyna Stawarska
Andrzej Kozerski
Marcin Brzóska
Staszek Maciołek
Kamil Domarzewski
Bartek Gąsienica
Paweł Moniczewski

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Rzucona w lesie butelka plastikowa rozłoży się w ziemi po 500latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,964 unikalnych wizyt