Zanim spalimy śmieci - pomyślmy o swoim zdrowiu jesień 2008 - jesień 2009
Jesień 2008 – jesień 2009 "Zanim spalimy śmieci - pomyślmy o swoim zdrowiu". W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym uczniowie biorący udział w projekcie ACT ECO zorganizowali specjalną wystawę przestrzegającą przed groźnymi skutkami spalania śmieci w domowych piecach. Jako pierwsi obejrzeli ją rodzice uczniów podczas szkolnej wywiadówki. Następnie wystawa gościła w zakopiańskim magistracie, gdzie mogli ją zobaczyć urzędnicy, radni i mieszkańcy odwiedzający urząd.
Na wiosnę 2009 była prezentowana w Szkole Podstawowej nr 2 a jesienią mogli ją obejrzeć uczniowie Gimnazjum nr 3 na Olczy.
Wystawa w obrazowy sposób pokazuje, jak szkodliwe jest spalanie plastiku, gumy i innych śmieci w domowych kotłowniach. Do atmosfery dostają się wówczas szkodliwe substancje - dioksyny, kadm i dwutlenek siarki będące przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Wystawa przekonuje, że to co wydostaje się z naszych pieców do atmosfery, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, a także naszych bliskich i sąsiadów.
Wystawa przygotowana na podstawie prac uczniów, materiałów uzyskanych z publikacji popularnonaukowych, Internetu oraz otrzymanych z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (Fundacja Arka).
Wystawa została zrealizowana we współpracy z koordynatorem projektu panią Barbarą Szarotą i panią Joanną Strączek - nauczycielką plastyki i techniki.

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Tereny miejskie z dojrzałymi drzewami mogą obniżyć latem temperaturę otoczenia nawet o 11 stopni w porównaniu do terenów bez drzew.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,941 unikalnych wizyt