Nagrody i wyróżnienia
We wrześniu 2008 roku Dyrekcja Generalna Europejskiej Komisji ds. Ochrony Środowiska w Brukseli, wyróżniła działalność Projektu ACT ECO za konkretne osiągnięcia. Dyrektor Generalny Nicholas Hanley przesłał serdeczne podziękowanie za aktywny udział w kampanii "Ty też masz wpływ na zmiany klimatu"; oraz za wszystkie inicjatywy jakie podjęli uczniowie realizujący projekt ACT ECO . "Jesteśmy szczególnie pod wrażeniem wysiłku i aktywności p. Barbary Szaroty, autora i koordynatora projektu"; pisze pan Komisarz. Jednocześnie zaprasza do kontynuowania współpracy w ramach kampanii, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zmian klimatu.
Otrzymaliśmy certyfikat udziału w kampanii Europejskiej Komisji ds. Ochrony Środowiska "Ty też masz wpływ na zmiany klimatu" a wszyscy uczniowie realizujący Projekt ACT ECO - cenne nagrody rzeczowe.

W lutym 2009
autorski Projekt ACT ECO został zwycięzcą w konkursieBe a Changer”, organizowanym przez Komisję Europejską”. Konkurs był częścią kampanii informacyjnej Komisji. Uczestniczyło w nim ponad 6000 młodych entuzjastów ochrony środowiska z całej Europy.

Ekologiczny rachunek sumienia - to tytuł krótkiego filmu, którym uczniowie realizujący projekt ACT ECO w Gimnazjum nr 2 zdobyli w czerwcu 2012 roku pierwszą nagrodę w województwie małopolskim w konkursie "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć Link

Wielką dla nas nagrodą są także słowa pana Burmistrza Wojciecha Solika: „Najbardziej wyróżniającą się inicjatywą obywatelską jest działanie grupy uczniów pod kierunkiem Barbary Szaroty z Gimnazjum nr 2. Jesteśmy dumni, ze dzięki temu projektowi Zakopane stało się głośne na salonach ekologicznych Brukseli” (w wywiadzie dla pisma skierowanego do przedsiębiorstw, jednostek administracji państwowej i samorządowej zawodowo zajmujących się ochroną środowiska i edukacją ekologiczną: „Odpady i środowisko” przeprowadzonego w kwietniu 2009 przez Waldemara Kaźmierczaka).

W czerwcu 2008 Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska pan
Andrzeja Fryźlewicz
w imieniu Burmistrza Miasta Zakopanego przekazał piękne nagrody uczestnikom Projektu ACT ECO, wpisując do księgi pamiątkowej słowa: ,,Gratuluję inicjatywy, jesteście realnym wsparciem, godnymi wspólnikami Burmistrza w zakresie ochrony środowiska”

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Jeden hektar drzew produkuje dziennie tyle tlenu ile potrzebuje 45 osób.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,022,818 unikalnych wizyt