Światowy Dzień Wody
Clean Water for a Healthy World
Jest to hasło przewodnie obchodzonego corocznie, przypadającego na dzień 22 marca Światowego Dnia Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w grudniu 1992 roku. Dekada 2005 – 2015 obchodzona jest pod hasłem Woda dla życia. Jak wynika z danych statystycznych na świecie ponad miliard ludzi cierpi z powodu braku dostępu do czystej i zdrowej wody. Mamy zatem do czynienia z problemem o znaczeniu globalnym narastającym wraz ze skalą uprzemysłowienia i wzrostem liczby ludzi na naszej planecie.
Jak powszechnie wiadomo bez wody na ziemi nie istniało by życie. Dzięki wodzie możliwy jest transport pożywienia i substancji odżywczych, woda stwarza środowisko niezbędne do życia. Człowiek bez pożywienia jest w stanie przeżyć przez około tydzień a bez wody zaledwie przez 3 dni, dowodzi to jak bardzo potrzebna jest nam woda do prawidłowego funkcjonowania.

źródło: www.webshock.com.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Tereny miejskie z dojrzałymi drzewami mogą obniżyć latem temperaturę otoczenia nawet o 11 stopni w porównaniu do terenów bez drzew.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,920 unikalnych wizyt