Nowe 7 grzechów na miarę naszych czasów
Thou shall not pollute the Earth
Nie będziesz zatruwał środowiska Ziemi


Nowe 7 grzechów na miarę naszych czasów

Po piętnastu wiekach Watykan postanowił przyjrzeć się, które z nowych grzechów można zaliczyć do śmiertelnych – pisze Times on line. Dotychczasowe siedem mogą uzupełnić następne – bardziej odpowiadające naszym czasom.
Arcybiskup Gianfranco Girotti, przewodniczący Pokuty Apostolskiej, zajmujący się sprawami sumienia i spowiedzi, tłumaczy, że nowe formy grzechów społecznych pojawiły się w świecie jako produkt uboczny globalizacji. Zwraca uwagę, że jeszcze od niedawna grzech miał głównie wymiar indywidualny. Dziś, w dobie globalizacji, nabiera on często wymiaru społecznego z powodu jego skutków i rezonansu, jaki zyskuje sprawą mediów.

Pytany o nowe, społeczne grzechy śmiertelne hierarcha wymienił:
- niesprawiedliwość społeczną
- handel narkotykami
- zatruwanie środowiska
- manipulowanie genetyczne
- nieprzyzwoite bogactwo
- aborcję
- pedofilię

Degradacja środowiska – od zwykłego wylewania ścieków, przez zmiany klimatu, po modyfikacje genetyczne – to zbrodnia jakiej dopuszcza się człowiek wobec planety i samego siebie. Wygląda na to, że świadomość wagi zagrożeń ekologicznych jest wyższa w Watykanie niż w większości stolic świata. Być może dzięki tak wyraźnemu stanowisku Kościoła Katolickiego do niektórych dotrze wreszcie , że te zagrożenia nie są – jak określają to niektórzy – wymysłem ekooszołomów, ale wyzwaniem, z jakim człowiek musi się zmierzyć – powiedział Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.


źródło: Gazeta.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Tereny miejskie z dojrzałymi drzewami mogą obniżyć latem temperaturę otoczenia nawet o 11 stopni w porównaniu do terenów bez drzew.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,072,143 unikalnych wizyt