Poziom mórz i oceanów podniesie się o metr
Do końca bieżącego stulecia poziom wody w morzach i oceanach świata podniesie się o ponad metr, jeśli nie zostaną podjęte skuteczne działania przeciwko globalnemu ociepleniu. Z ostrzeżeniem takim wystąpili uczestnicy obradującej w Kopenhadze międzynarodowej konferencji naukowej "Zmiany klimatu: globalne ryzyka, wyzwania
i rozwiązania".

W opublikowanym w stolicy Danii raporcie ekspertów w dziedzinie ekologii stwierdza się, że w następstwie podniesienia poziomu wody przed 2100 rokiem w fatalnej sytuacji może znaleźć się ludność przybrzeżnych rejonów, czyli co dziesiąty mieszkaniec planety. Według danych autorów raportu, do podwyższania poziomu mórz i oceanów przyczynia się szybkie topnienie lodów w Arktyce, w tym na Grenlandii.

Trzydniowa konferencja naukowa odbywa się przed światowym szczytem ekologicznym, który obradować będzie w Kopenhadze pod koniec tego roku pod egidą ONZ. W centrum uwagi tego forum znajdzie się sprawa redukcji emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Na szczycie ma zostać przyjęty dokument, który zastąpi protokół z Kioto. Jego ważność kończy się w 2012 roku.

źródło: PAP

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Pojedyncze wielkie drzewo może wytranspirować dziennie ponad 1800 litrów wody do atmosfery.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,940 unikalnych wizyt