Naukowcy ostrzegają,
Naukowcy ostrzegają, że skutki globalnego ocieplenia
w następnym stuleciu będą o wiele bardziej dotkliwe niż to pierwotnie zakładano – podaje serwis internetowy BBC News.

Profesor Chris Field, autor raportu z 2007 roku na temat zmian klimatu, ostrzegł, że w przyszłości temperatury będą wyższe niż przewidywały to wszelkie dotychczasowe prognozy. Dodał, że ocieplenie wywoła większe środowiskowe szkody niż do tej pory przypuszczano.

Przemawiając na konferencji naukowej American Science w Chicago, profesor Field powiedział, że najnowsze dane pokazują znacznie radykalniejszy niż oczekiwano wzrost emisji gazów cieplarnianych w latach 2000-2007. – Patrzymy dzisiaj na przyszły klimat, który nie mieści się w żadnych prognozach, które do tej pory poważnie rozważaliśmy w polityce klimatycznej – oświadczył.

Naukowiec dodał, że raport z 2007 roku, który zakładał wzrost temperatury
w przyszłym stuleciu o 1,1-6,4 stopni Celsjusza, poważnie nie docenia skali problemu. Jak przyznał, wzrost ilości dwutlenku węgla w atmosferze jest spowodowany gwałtownym rozwojem przemysłowym Chin i Indii.

Zdaniem Fielda, proces ocieplania się klimatu znacznie przyspiesza i może wywołać o wiele większe szkody, niż to pierwotnie zakładano. Ogrzewanie się planety wysuszy lasy tropikalne, które staną się bardziej podatne na pożary. Przyczyni się też do topnienia tzw. wiecznej zmarzliny, co spowoduje jeszcze gwałtowniejszy wzrost ilości dwutlenku węgla w atmosferze.

źródło: BBC News

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 1 kilogram polichlorku winylu (płytki PVC, butelki plastikowe, folie, plastikowe wiadra, miednice, pojemniki po farbach, wyroby ze skaju) spalany w zwykłych warunkach wydziela 280 litrów trującego chlorowodoru.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,958 unikalnych wizyt