Misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat
Żyją już tylko 43 tysiące tych zwierząt

Misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat

Australijska organizacja obrońców przyrody ostrzega, że misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat. Koalom zagrażają zmiany klimatu, nadmierny rozwój gospodarczy i choroby - pisze brytyjski dziennik "The Sun".
Najnowsze badania wykazały, że na wolności żyją tylko 43 tysiące tych zwierząt, podczas gdy w 2003 roku było ich jeszcze 100 tysięcy. Australijska fundacja ds. koali twierdzi, że jeśli "drastyczne zmniejszanie się ich populacji" będzie wciąż trwało, wyginą one w ciągu 30 lat.
Szefowa organizacji Deborah Tabart wzywa australijski rząd do pilnego wciągnięcia koali na listę zagrożonych gatunków. "Zajmuję się tym od 20 lat i tylko w ostatnich latach byłam świadkiem śmierci 25 tys. koali - powiedziała Tabart. Uważa się, że największe zagrożenia dla nadrzewnych torbaczy to utrata siedlisk spowodowana wylesianiem i globalizacja.
Wyższe temperatury i suchsze powietrze zmniejszają odżywczą wartość liści eukaliptusa - głównego pożywienia koali. Prowadzi to do niedożywienia i w rezultacie do śmierci zwierząt. Duża liczba koali ginie też w rezultacie epidemii wywołanej przez chlamydie.
Australian Koala Foundation zebrała dane z 1 800 siedlisk koali w Australii i zbadała ponad 80 tysięcy drzew, na których bytują i żerują popularne misie. Ocenia się - jak pisze dziennik "Daily Telegraph", że koale, dzięki temu, że przyciągają turystów, mają wkład w wysokości 1 mld dolarów w australijską gospodarkę.

źródło: dziennik.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Korony drzew cieniują nawierzchnię, chroniąc ją przed szybkim uwalnianiem związków asfaltowych i wydłużają ich trwałość z 7-10 lat do 20-25 lat.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,022,740 unikalnych wizyt