13 marca 2014 międzynarodowe warsztaty
Paroletnie dokonania i dorobek działań proekologicznych grupy ACT ECO sprawiły iż nasze Gimnazjum znalazło się w grupie 60 polskich szkół gimnazjalnych wybranych do przeprowadzenia programu Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier, w ramach 3-letniej europejskiej kampanii realizowanej w Polsce przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty. Uczniowie należący do ACT ECO w ciągu trzech lat wzięli udział w szeregu zajęć merytoryczno - aktywizujących prowadzonych przez edukatorów z Polskiej Zielonej Sieci. Zwieńczeniem kampanii była wizyta uczniów i nauczycieli z Malty i Rumunii w naszej szkole w dniu 13 marca 2014 r. Spotkanie miało charakter warsztatów dotyczących odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi zakończonych zwiedzaniem szkoły oraz wycieczką na Gubałówkę.
Warsztaty, poprowadzone w języku angielskim, przez panią Magdalenę Noszczyk z Polskiej Zielonej Sieci były niezwykle inspirujące i ciekawe ze względu m.in. na interaktywną formę przekazywanych treści edukacyjnych. Ponadto. była to wyjątkowa okazja aby młodzież oraz kadra nauczycielska z trzech krajów (Polska, Malta, Rumunia) mogła wymienić się doświadczeniami ze swojej aktywności proekologicznej, dowiedzieć się więcej o krajach partnerskich, zastanowić się wspólnie nad charakterem działań w przyszłości oraz, co bardzo ważne, spędzić produktywnie czas w przyjaznej atmosferze.
ACT ECO Team: Maja Buczkowska -1a, Karolina Dziedzic - 1a, Paula Ochmańska -2a, Ula Tylka- 2a, Julia Ziemak - 2a, Zenon Klaus - 3b, Michał Moniczewski - 1b, Kacper Mrozicki - 3b, Sebastian Stoch - 1b, Wojciech Stoch - 1b, Szymon Stopka - 3b, Mateusz Walkosz - 3b, Jarosław Wnuk - 1b. Edukatorzy i nauczyciele zaangażowani w program Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier: Małgorzata Małochleb, Magdalena Noszczyk, Marcin Wójcik ze Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz z Gimnazjum nr 2 w ramach projektu ACT ECTO: Barbara Szarota, Joanna Strączek - Bojda, Urszula Stachoń.
Zdjęcia Zenona Klausa w zakładce "Galeria"

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Jeden hektar drzew produkuje dziennie tyle tlenu ile potrzebuje 45 osób.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,072,124 unikalnych wizyt