2013 V Szkolny Konkurs Ekologiczno-Chemiczny
V Szkolny Konkurs Ekologiczno-Chemiczny pod patronatem SEWiKu - Zakopane
Konkurs odbył się 28 maja o godz. 14.20 w sali nr 16 - Gimnazjum nr 2 im ks. prof. J. Tischnera w Zakopanem ul. Sienkiewicza 27. Konkurs opracowała pani Urszula Stachoń, nauczyciel chemii, w ramach VI Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Środowiska - ACT ECO, wpisanych w XI Obchody Dni Zakopanego. Tematyka konkursu dotyczy „wody i roztworów wodnych” i składa się z zadań otwartych i zamkniętych (materiał I klasy gimnazjum).
W środę 5 czerwca 2013 r. w Gimnazjum nr 2 rozdano nagrody zwycięzcom V Szkolnego Konkursu Ekologiczno-Chemicznego przygotowanego przez p. Urszulę Stachoń w ramach VI Szkolnego Dnia Ochrony Środowiska. Nagrody wręczyła p. Zofia Rzadkosz, przedstawicielka prezesa Jakuba Dziubonia z SEWIKU, który ufundował nagrody. Pierwsze miejsce zajął Szymon Zieliński z klasy 3d, drugi był Szymon Pietrzyk z klasy 3b, na trzecim miejscu znalazła się Ania Zimna z klasy 3a oraz Mikołaj Kozak z klasy 3e.

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 1 kilogram polichlorku winylu (płytki PVC, butelki plastikowe, folie, plastikowe wiadra, miednice, pojemniki po farbach, wyroby ze skaju) spalany w zwykłych warunkach wydziela 280 litrów trującego chlorowodoru.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,418,334 unikalnych wizyt