Zmiany klimatu oczami zwierząt
Jakie są skutki zmian klimatu dla życia zwierząt? Odpowiedź na to pytanie można poznać dzięki mini-kampanii Climate Trackers prowadzonej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, przy wsparciu Komisji Europejskiej.
WWF stworzył 35 klipów, w których zwierzęta „opowiadają", w jaki sposób zmiany klimatu zakłócają lub zagrażają ich życiu oraz środowisku, w którym żyją. Krótkie filmy zachęcają każdego z nas, aby już dziś podjąć konkretne działania w ramach walki z globalnym ociepleniem.
Globalne ocieplenie to jedno z największych zagrożeń dla naszej planety - powiedział Stavros Dimas, Komisarz ds. środowiska w Unii Europejskiej.
- Nie tylko zwiększa częstotliwość naturalnych katastrof takich jak susze czy powodzie, ale niestety także, jak pokazuje kampania Climate Trackers, niesie poważne zagrożenie dla różnorodności gatunków istniejących na Ziemi.
Jeśli nic nie ulegnie zmianie, większość zwierząt przedstawionych w naszych filmach zostanie skazanych na głód i bezdomność, a w konsekwencji na zagładę. Najwyższy czas żeby coś zrobić, zarówno dla nich jak i dla nas! W każdym klipie zachęcamy do tego, aby wyjść na przeciw zmianom klimatu i podjąć proste, konkretne, codzienne działania redukujące emisje dwutlenku węgla do atmosfery. Jeszcze nie jest za późno.

źródło: przyroda.polska.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 1 litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki lub kanalizacji jest w stanie zanieczyścić 1 milion litrów wody.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,022,789 unikalnych wizyt