Chemia a ekologia WED czerwiec 2011
6 czerwca 2011 w Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Zakopanem odbyły się IV Szkolne Obchody Światowego Dnia Środowiska pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP ) wpisane w IX Obchody Dni Zakopanego, zorganizowane przez ACT ECO w ramach realizacji IV edycji Projektu ACT ECO.
Obchody te były okazją do zaprezentowania naszej kolejnej wystawy.

Ponieważ Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Chemii a w Polsce, Międzynarodowy Rok Chemii zbiega się z obchodami Roku Marii Skłodowskiej-Curie, ogłoszonego przez Sejm uchwałą z 3 grudnia 2010 roku postanowiliśmy w naszej wędrówce po ekologii przyjrzeć się związkom chemii z ekologią oraz podkreślić rolę chemii w naszym życiu.
„Chemia jest podstawową nauką leżącą u podłoża najważniejszych wyzwań XXI wieku. Ważne jest, abyśmy wszyscy zdali sobie sprawę ze znaczenia chemii dla świata. Uświadomienie tego faktu jest najważniejszym zadaniem tego Międzynarodowego Roku. Powinniśmy czerpać jak najwięcej z dotychczasowych osiągnięć chemii.” Irina Bokova, Dyrektor Generalna UNESCO źródło: www.unic.un.org.pl
Na wystawie znalazł się też dział przestrzegający przed wypalaniem traw oraz groźnymi skutkami spalania śmieci w domowych piecach, a także nawiązanie do naszej inicjatywy posadzenia ponad 3000 sadzonek drzew w maju 2010 oraz do ich pielęgnacji w 2011 roku.
Specjalne miejsce stanowiła prezentacja nagrodzonych prac uczniów ze szkół zakopiańskich, zaproszonych przez ACT ECO do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno-Plastycznym, finał, którego nastąpił 8 czerwca w Urzędzie Miasta.

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Tereny miejskie z dojrzałymi drzewami mogą obniżyć latem temperaturę otoczenia nawet o 11 stopni w porównaniu do terenów bez drzew.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,072,133 unikalnych wizyt