Papież apeluje
Papież apeluje: zatrzymajcie się!

Benedykt XVI zaapelował do wszystkich zbrojnych grup na świecie o wyrzeczenie się przemocy. Apel ten papież wystosował w obchodzony w piątek przez Kościół Światowy Dzień Pokoju.

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych w południe na Placu świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, Benedykt XVI powiedział: "Pierwszego dnia roku chciałbym skierować apel do sumień tych, którzy należą do zbrojnych grup wszelkiego rodzaju".

- Wszystkim i każdemu mówię: zatrzymajcie się, zastanówcie i porzućcie drogę przemocy! W tej chwili krok ten może wydać się wam niemożliwy, ale jeśli będziecie mieli odwagę zrobić go, Bóg wam pomoże i poczujecie, jak wraca do waszych serc radość pokoju, o której od dawna może zapomnieliście - mówił Benedykt XVI.
- Celem podzielanym przez wszystkich, niezbędnym warunkiem pokoju jest sprawiedliwe i mądre zarządzanie zasobami naturalnymi Ziemi - podkreślił nawiązując do hasła tegorocznego Światowego Dnia Pokoju: "Jeśli chcesz krzewić pokój, strzeż dzieła stworzenia"

Papież wyraził przekonanie, że "konieczna jest rzeczywista zmiana mentalności, która skłoni wszystkich do przyjęcia nowych stylów życia"


Benedykt XVI złożył także noworoczne życzenia: - Wszystkim życzę, aby rozpoczęty właśnie rok był czasem, w którym z pomocą Pana będziemy mogli uczynić lepszym nasz wspólny dom, którym jest świat. Wezwał wszystkich chrześcijan, by krzewili przebaczenie, pojednanie i pokój.

Po polsku papież powiedział: "Wszystkich Polaków polecam opiece Maryi, Królowej Pokoju i życzę szczęśliwego Nowego Roku. Niech Bóg wam błogosławi!".


źródło: PAP Sylwia Wysocka, 1 stycznia 2010

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Pojedyncze wielkie drzewo może wytranspirować dziennie ponad 1800 litrów wody do atmosfery.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,084,933 unikalnych wizyt